22 Haziran 2015 Pazartesi

2015 SPRİNG/SUMMER FASHİON TRENDS

The Top Trends of Spring 2015

'70s Mood

We are see them slowly in the fashion trends this season, but it’s has ’70s influences with more bloom and nostalgic designs in spring 2015. The hippie motifs meet the more modern designs in perfect harmony.

70'lerin Ruhu

Bu sezon 70 lerin etkilerini yavaş yavaş moda trendleri üzerinde görüyoruz ancak '70lerin tasarımları 2015 baharında daha çiçekli ve nostaljik. Hippi motifleri ise mükemmel bir uyum içinde daha modern tasarımlarla buluşuyor. 
Hippy Deluxe / Romantic Bohemian is Everywhere!

In a few season we’re no strangers to the modern bohemian. However the new boho look for spring 2015 comes a bit more romantic and comfortable.
 You can find at Vera Wang, Dries Van Noten, Tommy Hilfiger, Alberta Ferretti, Etro, Chloé, Emilio Pucci, Roberto Cavalli, Giambattista Valli.

From left to right: Alberta Ferretti, Etro, Chloé

Şatafatlı Hippi / Romantik Bohem Her Yerde!

Birkaç sezondur modern boheme yabancı değiliz. 2015 bahar modası içinse yeni bohem stili biraz daha romantik ve rahat. 

Vera Wang, Van Noten, Dries, Tommy Hilfiger, Alberta Ferretti, Etro, Chloé, Emilio Pucci, Roberto Cavalli, Giambattista Valli gibi markalarda bu stili yakalayabilirsiniz.


Soldan sağa: Alberta Ferretti, Etro, Chloé

SAY Hİ TO SUMMER SUEDE!

Suede came back from '70s in this season. At trench coats, skirts, and classic pants came with a soft suede touch.
 You can find suede designs at Altuzarra, Jason Wu, Ralph Lauren, Michael Kors, Derek Lam etc.

YAZLIK SÜETLERE MERHABA DEYİN!

Bu sezon süet '70lerden günümüze geri dönüş yaptı. Altuzarra, Jason Wu, Ralph Lauren, Michael Kors ve Derek Lam gibi pek çok markanın 2015 ilkbahar/yaz kreasyonlarında yer alan süet tasarımlar; trençkot, etek ve klasik pantolonlara yumuşak bir dokunuşla geliyor.Bridal White and Lace!

If it’s spring, it’s lace time. The look of white lace like bride at Louis Vuitton, Erdem, Givenchy, Chloé who gave for spring big part in their new collections.

Gelin Gibi Beyaz ve Danteller İçinde!

Mevsim baharsa dantel sezon modasında mutlaka yerini alıyor. Gelinlik havasıyla beyaz dantel tasarımlara geniş yer veren Erdem, Louis Vuitton, Chloé gibi markaların yeni sezon tasarımlarında bulabilirsiniz.Floral Pattern

Floral concept for spring look more feminine and fresher with graphic designs in this season. Wear floral head-band for real spring impact. 

Çiçek Baskılar

Bu bahar sezonunda, grafik tasarımlarıyla çiçek desenli parçalar daha kadınsı ve ferah. Tam anlamıyla bahar etkisini yakalamak için çiçekli saç bantları takabilirsiniz.

Denim Luxe/Restructured Denim

Yes, we know, denim’s always in fashion. In a few season denim on denim are so trendy. However denim will be on; Dresses, Coats, Pants, Jumpsuits...

Pictured: Dolce & Gabbana, Bottega Veneta 


Yeniden Yapılandırılan Kot Parçalar

Evet bildiğimiz gibi kot kıyafetler her zaman moda. Birkaç sezondan beri kot üstüne kot bir parça giymek çok trend. Bununla birlikte kotlar artık pantolonların yanı sıra elbiseler, ceketler ve tulum gibi parçalarda da kullanılıyor...

Resimde: Dolce & Gabbana, Bottega Veneta 
Asymmetrical Hems/Asymmetric Colour Blocking


Asymmetrical hems have new shape for 2015 spring/summer fashion. The asymmetric colour blocking emerging on the catwalks of Spring Summer is reminiscent of 70s film posters mixed with manga cartoons. 

Asimetrik Kesimler/ Asimetrik Renk Blokları


Asimetrik kesimler 2015 ilkbahar/yaz modası için yepyeni bir şekle büründü. İlkbahar Yaz podyumlarında görücüye çıkan asimetrik renk blokları manga karikatürlerle karışık 70' lerin film afişlerini andırıyor.


Fringes

They’ve put fringing on everything. The fringed suede bag will rule this spring. It also appears on suede and leather jackets. But my favourite look has to be the fringed suede leather skirt combine as seen at Michael Kors.

Püsküller

Tasarımcılar püskül detayları hemen hemen her parçada kullanıyor. Püsküllü süet çanta ise bu bahar sezonunun olmazsa olmazlarından. Ayrıca püskül detayları süet ve deri ceketlerde de görüyoruz. Ama benim favorim, Michael Kors' ta gördüğümüz püsküllü süet deri etek kombini.Sultry transparency/ Sheer, Sheer And More Sheer

And designers say as expected the results are breathtaking. However, Let's face it: This trend is almost impossible to adapt on casual wear!

İhtiraslı şeffaflık/ Şeffaf, Şeffaf Ve Daha Şeffaf

Beklendiği gibi tasarımcılara göre sonuç nefes kesici. Bununla birlikte şunu kabul edelim: Bu trendi gündelik stile uyarlamak neredeyse imkansız!
Ruffles & Frills

The ruffles and frills have more of the romantic designs waiting to us on the spring/summer 2015. This season they complete with floral prints as become spring’s next big thing.

Kıvrımlar ve Fırfırlar

2015 ilkbahar/yaz sezonunda  kıvrım ve fırfır detaylar daha romantik tasarımlarla yer alıyor. Çiçek baskılarla tamamlanan kıvrım ve fırfırlar sezon modasının enlerinden.Japanese Motifs / Kimono Effects

From the Far East comes the influence to fashion trends for spring/summer 2015. Kimono cuts, wide belts and rounded shoulders complement the exotic feel of the Japanese motifs.

Japon Motifleri/ Kimono Etkileri

Uzak Doğu etkileri Japon motifleriyle 2015 ilkbahar/yaz moda trendleri arasında yerini alıyor. Kimono kesimler, geniş kemerler ve yuvarlak omuzlarla japon motiflerinin egzotik havasını tamamlıyor.

High Shine Metallics

On Spring 2015 the metallics appear to be stronger than ever.

Yüksek Parlaklıkta Metalik

Bahar 2015 te metalik her zamankinden daha güçlü gibi görünüyor.


Gingham Style

There's no doubt about it: gingham is a bold look. Luckily, there's a gingham for everyone come spring 2015 in the form of mini-dresses, crop tops, suits and shorts.

Pictured: Altuzarra  Oscar de la Renta, Proenza Schouler for Spring 2015

Pötikareli Stil

Pötikareli cesur bir görünüm ve bu konuda hiç şüphe yok. Neyse ki 2015 ilkbahar/yaz sezonunda mini elbiseler, kısa kesim üstler, takım elbiseler ve şort şeklinde herkes için bir pötikareli parça var.

Resimde: Altuzarra, Oscar de la Renta, Proenza Schouler 2015 Bahar Podyumlarından
Military Style

In a few season military style so fashionable. However in this season it's more formal. There are jackets similar to the female soldiers' uniforms in new creations.

Pictured: Marc Jacobs Spring 2015

Askeri Stil

Birkaç sezondur askeri tarz çok moda. Ancak bu sezon daha resmi bir havası var. Yeni kreasyonlarda parkalarla birlikte kadın askerlerin üniformalarına benzer tasarımlarda ceketler yer alıyor.

Resimde: 2015 Marc Jacobs İlkbaharThe New Crop Top


And we won't stop wearing crop tops, that is. They will be fashion again as more ladylike and elegant as seen at Oscar de la Renta, at Marc Jacobs and even Michael Kors. Crop tops are for everyone in 2015.

Yeni Kısa Kesim Üstler


Vee görüldüğü gibi biz bu sezon da kısa kesim üstleri giymeye devam edeceğiz. Oscar de la Renta, Marc Jacobs ve hatta Michael Kors' ta görüldüğü şekilde kısa kesim üstler daha hanımefendice ve zarif tasarımlarla yeniden moda . 2015 yılında herkesin tarzına göre bir kısa kesim üst parça olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder